אחרית דבר


אחרית דבר

"..אִלּוּ פִינוּ מָלֵא שִׁירָה כַּיָּם, וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה כֲּהַמוֹן גַּלָּיו, וְשִׂפְתוֹתֵינוּ שֶׁבַח כְּמֶרְחֲבֵי רָקִיעַ, וְעֵינֵינוּ מְאִירוֹת כַּשֶׁמֶשׁ וְכַיָּרֵחַ, וְיָדֵינוּ פְרוּשׂוֹת כְּנִשְׂרֵי שָׁמַיִם, וְרַגְלֵינוּ קַלּוֹת כָּאַיָּלוֹת – אֵין אֲנַחְנוּ מַסְפִּיקִים לְהוֹדוֹת לְךָ , ה' אֱלֹהֵינוּ וֵאלֹהֵי אֲבוֹתֵינוּ , וּלְבָרֵךְ, אֶת שִׁמְךָ עַל אַחַת, מֵאֶלֶף, אַלְפֵי אֲלָפִים וְרִבֵּי רְבָבוֹת פְּעָמִים, הַטּוֹבוֹת שֶׁעָשִׂיתָ עִם אֲבוֹתֵינוּ וְעִמָּנוּ…".

פשוט לזכור בכל עת לומר תודה, תודה רבה לְהַשֵׁם יתברך שמשפיע על כלל ישראל ועלינו שפע טוב: שמזכה אותנו לראות עין בעין בשובו לציון ברחמים, שלומדי התורה מתרבים, שיראת השמים מתחזקת בכל עת, שהדרך הטובה והישרה הולכת ומתבררת, מתפתחת ומתקדמת בכל יום יום.

תודה רבה על בריאות טובה, חכמה, בינה ודעת שמזכה אותנו להיות דבקים בתורה הקדושה ולעשות את רצונו בלבב שלם, שמיום ליום יש לנו אפשרות להתקדם במסילת הישרים ולהיות דבקים במידותיו, להיות קשורים ולינוק מבית מדרש ומתורתם של תלמידי החכמים שקרואים בַּנָּאִים, כי הם הם הבונים האמתיים של העולם.

תודה רבה על הכל, גם על דברים שלא הולכים כפי שאנו הקטנים רוצים או חושבים במחשבתנו הקטנה ועינינו הצרות ומבטנו המצומצם שצריך להיות אחרת. והשם יתברך קורא הדורות מראש, המנהיג את עולמו בחסד ובריותיו ברחמים מלמד אותנו ומתגלה אל כל אחד מאתנו באופן אישי דרך מסלול חיים המיוחד לו, ומי שלא שוכח אותו יתברך בכל עת ושמח בחלקו ומאמין באמונה שלמה שהכל הכל באמת טוב מוחלט, זוכה לחיות חיים טובים וישרים, חיי אמונה, שמצד אחד פשוטים מאוד אך מצד שני עמוקים מאוד, ומתוך כך זוכה גם לבנות בית כזה, בית שקורא בכל עת ומשבח את שמו הגדול, ומתוך כך מתרבים אנשים, בנים ותלמידים שמאירים את העולם בתורה ובמעשים טובים ובכל מלאכת עבודת הבורא.

אסיים באמירת תודה להשם יתברך על אשתי ששותפה עימי בכל דבר שאני הקטן זוכה לעשות, ויהי רצון שנמשיך יחד לאורך ימים ושנים לעשות הישר והטוב בעיני ה'!